Často kladené dotazy - FAQ

  • Mohu otevřít uložený archív na nezapisovatelném médiu jako je CD-ROM?
  • Ano, je to možné. Ale pamatujte, že není možné tento archív měnit. V tomto případě nebudete moci přidávat a mazat soubory nebo měnit komentář v archívu.
  • Jak mohu změnit heslo k archívu?
  • Současná verze TrustPort Archive Encryption nepodporuje změnu hesel na soubory CAR a CPH. Pokud potřebujete heslo změnit, je nutné vyjmout data z archívu a vytvořit nový archív s novým heslem. To stejné musíte provést se soubory CPH.
  • Mám několik archívů, které byly vytvořeny předchozí verzí - TPE 1.0. Mohu je použít v této nové verzi programu TrustPort Archive Encryption? Jak je to se zpětnou kompatibilitou dat?
  • Nové verze TPE jsou zpětně kompatibilní. To znamená, že všechny archívy a soubory CPH vytvořené předchozí verzí TPE mohou být čteny novou verzí. Verze formátu souborů CAR a CPH byla vylepšena v TPE 1.1. Ale TrustPort Archive Encryption 2.5 používá úplně stejnou verzi formátu CAR a CPH. Pokud používáte TrustPort Encryption verze 1.0, prosím, inovujte si jej na nejnovější verzi, která má mnohá vylepšení.
  • Jaký je rozdíl mezi soubory CAR a CPH?
  • CAR a CPH jsou dva formáty dat, které TrustPort Archive Encryption podporuje. První je formátem pro PC a druhý je pro mobilní zařízení, které používají software TPCrypt, který je navržen pro Pocket PC a systémy EPOC. Každý z nich je určen pro různé metody bezpečnosti služeb. Archívy CAR jsou podobné dalším podobným a velmi známým formátům jako jsou ZIP, RAR, ARC a podobně, ale data v archívech CAR jsou vždy zašifrovaná s použitím silných kryptovacích agoritmů a nikdo k těmto souborům nezíská přístup bez znalosti hesla. Všechny soubory a složky jsou uloženy v jedné složce archívu, jsou komprimované a zašifrované. Ve srovnání s tímto, každý soubor CPH obsahuje pouze jeden zašifrovaný soubor a nepoužívá kompresi.
  • Proč TPE umožňuje zabalení SFX archívů do formátu ZIP?
  • Pokud například potřebujete poslat e-mail s přílohou kolegovi v jiné kanceláři přes Internet a nepřejete si, aby jej nikdo jiný otevřel, doporučujeme v tomto případě použít CAR archív. V případě, že váš kolega nemá na svém počítači naistalovaný produkt TPE k rozbalení a přijímání CAR archívů, pak můžete přidat samo-rozbalovací formu souboru .EXE k archívu CAR. Pokud má vaše společnost naistalovaný antivirový systém na mailovém serveru, pak by mohly nastat problémy s přílohami s příponou .EXE, které by mohly být automaticky odstraněny. Z tohoto důvodu umožňuje TPE zabalit archívy SFX do formátu ZIP, který obvykle prochází antivirovou ochranou bez problémů.