Často kladené dotazy - FAQ

Otázka: Jak mohu skartovat disk pomocí DataShredderu? Jaké možnosti nabízí DataShredder pro uživatele?

Odpověď: Spusťte libovolný správce souborů např. Průzkumník Windows, Total Commander,... Vyberte diskovou jednotku, stiskněte pravé tlačítko myši a objeví se kontextová nabídka. V této nabídce je nová položka DataShredder a uvnitř této položky jsou tři možné akce: Skartovat data na disku, Skartovat volný prostor a Skartovat celý disk. První metoda skartuje všechna data na vybraném disku, druhá metoda skartuje pouze volný prostor na vybraném disku a třetí metoda skartuje všechna data a volný prostor na tomto disku.


Otázka: Mohu vybrat více souborů a skartovat je pomocí DataShredderu?

Odpověď: Ano, je to možné. Vyberte několik souborů v některém správci souborů jako je např. Průzkumník Windows, Total Commander,... a zmáčkněte pravé tlačítko myši. Objeví se kontextová nabídka a v ní vyberte položku DataShredder. Neobávejte se, pokud Vám DataShredder zobrazí Otevírací dialogové okno pro zadání jména souboru hlášení. Toto chování závisí na nastavení DataShredderu v záložce Konfigurace.


Otázka: Co s již smazanými soubory? Mohu i tyto soubory skartovat?

Odpověď: Ano, je to možné. Pokud ještě máte soubory v Koši, můžete použít možnost skartovat Koš pomocí DataShredderu v záložce Skartovat. Pokud jste již soubory z Koše smazali, můžete použít možnost Skartovat volný prostor v kontextové nabídce položky DataShredder na vybraném disku.


Otázka: Data Shredder používá tři metody skartování, která z nich je nejlepší?

Odpověď: Ano, DataShredder nabízí Rychlou metodu, Standardní U.S. DoD metodu a Metodu Petera Gutmanna. Je těžké říci, která z nich je nejlepší. První metoda je ze všech nejrychlejší, protože provádí pouze 1 skartovací cyklus, ale z bezpečnostního pohledu je ze všech metod nejhorší. Poslední metoda je ze všech nejpomalejší, protože vždy provádí 35 skartovacích cyklů, ale z bezpečnostního pohledu je ze všech nejlepší. Jako dobrý kompromis (standartně použitá) tu je druhá metoda, která vždy používá 7 skartovacích cyklů. Tato metoda bude vždy z bezpečnostního pohledu horší než poslední metoda, ale vždy bude lepší než první metoda.


Otázka: Jako mohu bezpečně vymazat Koš nebo skartovat dočasné soubory?

Odpověd: Potřebujete spustit DataShredder v nabídce Start, v nabídce "Rychlé spuštění" nebo na ploše. Na první záložce si vyberte z možností, co vše si přejete skartovat a zmáčkněte na tlačítko Skartovat.


Otázka: Mohu bezpečně skartovat celý harddisk, kde mám současný operační systém?

Odpověď: Ano, je to možné, ale tento software používá ke své práci služby Windows a proto toto není bezpečná situace. Tento software Vám negarantuje, že takový harddisk bude kompletně skartován v pořádku. Pro tyto účely Vám TrustPort, a.s. nabízí program TrustPort DiscShredder, který bezpečně skartuje Váš harddisk.


Otázka: Jak mohu získat nejnovější verzi DataShredderu?

Odpověď: Navštivte naše webové stránky .

Související odkazy

Hlavní stránka