Rezidentní ochrana - Obecné nastavení

Zde je možné Rezidentní ochranu vypnout či zapnout a nastavit její základní parametry stejně jako se dozvědět základní statistické informace o antivirové kontrole v rezidentním režimu. Změny zde ovšem smí provádět pouze uživatel s administrátorskými právy!

Zaškrtnutí volby Rezidentní antivirová ochrana znamená, že průběžná antivirová kontrola počítače je zapnutá. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi důležitý prvek ochrany počítače, je aktuální stav indikován i nápisem Aktivní nebo Zastavena . Rezidentní ochranu striktně doporučujeme mít zapnutou!

Změna stavu rezidentní ochrany se projeví jak změnou ikonky v oznamovací oblasti, tak při zapnutí rezidentní ochrany zobrazením následujícího obrázku s motivem antiviru:

Pomocí volby Zobrazit úvodní obrazovku při spouštění můžete zobrazování tohoto obrázku povolit/zakázat. Tato volba bude aktivní až po restartování počítače.

Když je Rezidentní ochrana zapnutá, dochází ke kontrole souboru jak v okamžiku, kdy je načítán z pevného disku, tak i poté co je na disk zapsán. Jinými slovy, v prvním případě je soubor kontrolován pokaždé dříve, než je zpracován a než tedy může jeho případný škodlivý obsah způsobit problémy. V druhém případě je kontrolován kdykoliv poté, co mohl být napadený škodlivým kódem (neboť i útok viru je vlastně modifikace stávajícího souboru nebo vytváření nového).

Okno Statistika skenování má pro uživatele čistě informativní charakter, neboť jsou v něm zobrazovány statistiky vztahující se k činnosti Rezidentní ochrany od okamžiku jejího spuštění. Sledován je počet oskenovaných, infikovaných, opravených a přejmenovaných souborů, počet souborů přesunutých do karantény a smazaných souborů (v prvních třech případech také zaváděcích sektorů).

Související odkazy

Hlavní stránka
Nastavení možností rezidentní ochrany
Nastavení rezidentní ochrany


Copyright © 2010, TrustPort, a.s., Všechna práva vyhrazena.