Plánovač - správa úloh

Správce úloh umožňoje uživatelům nastavit automatické spouštění kontroly na vyžádání. Uživatel může nastavit, která oblast bude v rámci dané úlohy skenována, jak často bude naplánovaná kontrola spouštěna a některé další chování automaticky spuštěných úloh.

Pokud chcete pravidelně skenovat určitou oblast vašeho počítače (disk/adresář/..), definujte naplánovanou úlohu pomocí tlačítka Nová úloha..

Během vytváření naplánované úlohy nastavíte, které oblasti (disky/adresáře/...) budou skenovány, kdy bude skenování spouštěno a další parametry automaticky spouštěné kontroly. Bližší informace k nastavení nově vytvářené úlohy najdete na stránce Plánovač - Vytvoření nové úlohy .

Po nainstalování TrustPort Antivirus nejsou definovány žádné naplánované úlohy.

Budou spouštěny pouze úlohy, které jsou povolené pomocí zaškrtávacího políčka. Všechny vytvořené úlohy jsou zobrazeny v seznamu plánovače, pro každou z nich jsou uvedeny následující informace:

  • název
  • čas příštího spuštění
  • čas posledního spuštění
  • stav - značí, zda je úloha v danou chvíli aktivní (spuštěná), nebo neaktivní
  • poslední výsledek - poslední akce provedená při skenování (včetně chybového kódu)
  • tvůrce - uživatel, který úlohu vytvořil

Pokud je některá úloha právě spuštěná (aktivní stav), lze ukončit skenování pomocí tlačítka Zastavit .

Neaktivní úlohy lze editovat dvojitým poklikáním na daný řádek nebo pomocí tlačítka Vlastnosti . Parametry, které lze upravit u definovaných úloh, jsou popsány na stránce Plánovač - nastavení parametrů spouštěné úlohy . Odstranit položku ze seznamu naplánovaných úloh lze pomocí tlačítka Smazat .

Související odkazy

Hlavní stránka
Nastavení Antiviru


Copyright © 2010, TrustPort, a.s., Všechna práva vyhrazena.